Viedokļi

Viedokļi par Hosamu

Laima Muktupāvela (rakstniece):
Vislabākais viedoklis par ārstu, kurš pāris gados iemācījies latviešu valodu, strādā kā ārsts, vienlaikus ir cilvēks ar ļoti plašu redzesloku - jūtīgi pārzina arābu kultūras pamatus, lepojas ar to un ir ieinteresēts, lai notiktu abpusēja kultūrapmaiņa. Iepazinos ar Hosamu Abu Meri Halīla Džibrāna jubilejas pasākumu veidojot Latvijas Rakstnieku savienībā pirms pāris gadiem. Erudīts, inteliģents, atsaucīgs, pretimnākošs - loģisks, racionāls, un vienlaikus ar dzejnieka dvēseli.

Silvija Urbine (paciente):
Hosams Abu Meri ir mans ārsts, pie kura ārstējos jau četrus mēnešus. Biju daudz dzirdējusi, redzējusi televīzijā un lasījusi par viņu, ka viņš nodarbojas ar labdarību. Uzzināju, ka viņš pieņem trūcīgos pacientus vienreiz mēnesī par brīvu. Es gāju, un viņš neatteica. Varu teikt tikai to labāko.

Valdis Nagobads (Latvijas Sarkanā Krusta vadītājs):
Abi esam Eiropas labas gribas vēstnieki un līdz ar to mums regulāri ir bijusi sadarbība dažādos pasākumos. Varu tikai izteikt savu apbrīnu par Hosama vēlmi un spēju iesaistīties tik daudzās sabiedriskajās aktivitātēs. Visur, kur dodos, viņš jau ir priekšā.

Mirdza Martinsone (aktrise):
Pazīstu Hosamu Abu Meri kā sabiedriski aktīvu cilvēku - esam tikušies vairākos pasākumos, taču diemžēl ne pēdējā laikā. Viņš ir ļoti patriotisks un ļoti rūpējas par ģimeni. Es uzskatu, ka cilvēks politikā ir tāds pats kā ģimenē - pēc cilvēka attieksmes pret ģimeni var arī spriest par to, kāds viņš varētu būt politiķis.

Uldis Bērziņš (rakstnieks):
Mēs neesam tāpat vien, katram mums ir sava darīšana ar vēsturi. Cilvēkiem, kas paaudzēm ilgi jau auguši vēstures un kultūras krustcelēs, ir jo lielāka iespēja saprast, ko tad mēs gaidām cits no cita un ko gaida no mums Dievs (es gribēju teikt – Vēsture). Latvietis ar igauni ir uzauguši Baltijas vēstures krustcelēs, mistrojuši valodas, mainījuši ticības. Latvietim vai igaunim ir ar Vēsturi interesanti! Viņš ilgi ir bijis par kalpu un uzreiz pamana tos, kuri atkal gribētu tam kungi būt: nē vairs, tajos ratos ir braukts, tā dziesma sen nodziedāta! Smaidīgs būšu, bet staigāt cepuri rokā un lūgumrakstu cepurē, to vairs ne! „Es pans – tu pans!” – kā čehi saka, es – pats, tu – pats, un tikai tā, un nekad vairs citādi! Krustcelēs piedzimt, tā ir dižciltība.
Tas ir viens no tematiem, ko iznācis apspriest ar Hosamu Abu Meri, kurš uzaudzis Feniķijā – Vidusjūras vēstures krustcelēs. Viņa zemi plēsis gan tēvu arkls, gan svešas kavalērijas pakavi.
Viņa tauta ir kalpojusi gan dīkām un nīkām, gan sparīgām lielvarām, un sen iemācījusies krāt zeltu pūriņā. Kad ap uguni jādejo un jāpūš stabule – tad skaļi, kad jāstāv lepnam – tad klusējot.
Iznāk, ka to viņš arī latvietī pazīst un ciena – latvieša kluso lepnumu.
Dzirdēju, ka latvieši Hosamu „virza politikā” – šoruden viņš kandidēšot Saeimas vēlēšanās.
Bet – no kuras partijas? Prasīju kopējam paziņam, tas arī nezināja, no kuras tieši. Kā saka, miers ar to: man laikam no svara taisni tas fakts, ka mūsu sabiedrībā viņam uzticas! Un viņš – uzticas mums.

Māris Rēvalds (SIA „Veselības centra 4” valdes priekšsēdētājs):
Hosams Abu Meru ir izcils profesionālis - viens no populārākajiem VC4 ārstiem, kurš bauda neviltotu pacientu un kolēģu mīlestību. Ļoti darba spējīgs un radošs, jaunu ideju ģenerators. Prot perfekti sabalansēt profesionālo darbību, veiksmīgu ģimenes dzīvi un sabiedriskās aktivitātes. Cilvēks, uz kuru var paļauties un ar kuru ir patīkami sadarboties. Godīgs. Nesaprot tādus jēdzienus, kā „honorārs aploksnē”, kas daudziem Latvijas ārsteim ir ikdienas norma un liecina par pēcpadomju laiku cilvēku dīvaino dubultmorāli... Hosams Abu Meri ir vairākkārt atteicies no samaksas par savu darbu, redzot, ka pacientam ir grūtības samaksāt.
Hosams Abu Meri ciena šo zemi un tautu, labi runā latviešu valodā un ir īsts Latvijas patriots... Patriots arī šajos grūtajos krīzes laikos, kad daudzi iedzīvotāji ir vīlušies un pamet savu Dzimteni.